autocar
     užívatel: 
        heslo: 
       registrácia
          

adminidtmpaccess&06tn
Add here any keywords to be catched by search engines
Prihlasovacie údaje do nášho systému získate zakúpením služby Prístup, budú Vám doručené v balíku.
Prihlásením získate prístup k doplnkom, návodom, zoznamu programového vybavenia, aktualizáciám a technickej podpore, ktoré s našimi produktmi prichádzajú.

Máte záujem o viac kusov našich produktov?

Kontaktujte obchodné oddelenie a vyžiadajte zľavu.

Vyskúšajte naše produkty bezplatne!
Objednajte si ktorúkoľvek sadu a v prípade nespokojnosti môžete tovar vrátiť.
    

Využitie pri kúpe auta

Pri kúpe jazdeného vozidla sa často stretávame s neserióznosťou predajcu - skvelým prístupom pred kúpou, a potom neochotou spolupracovať pri riešení reklamácie po kúpe. Rozšíreným a obľúbeným spôsobom zavádzania je úprava tachometrov na nižší počet najazdených km. Predajca síce zmluvne garantuje stav tachometra, čo však nie je to isté ako počet najazdených km a pri reklamácii neobstojíte. 

Skúsenejší v tomto smere vedia, že viac ročné jazdené auto sa kupuje predovšetkým podľa technického stavu a nie podľa ubehnutých km. Ale ako ten stav zistíme? Naše zariadenia disponujú tzv. rýchlym multiscan procesom, kedy postačí:

 1. zapojiť diagnostické zariadenia k automobilu a počítaču 
 2. spustít multiscan
 3. počkať na ukončenie procesu a zhodnotiť výstupný protokol (chybové kódy, skutočný stav km, atď.)

Výsledný protokol býva často zaujímavý, uvedieme niekoľko príkladov:

 • predajca tvrdí, že auto nebolo búrané; diagnostika zistí poruchu na jednotke Airbag, čo nasvedčuje na opravu Airbagu, mohol byť vystrelený - auto bolo búrané;
  výsledok: doplatok za novú jednotky a výmenu vadného dielu
 • predajca tvrdí, že auto je v 100% stave; diagnostika zistí nízky tlak či nerpavidelný chod turba, čo naznačuje, že turbo môže byť v poslednej fáze svojej životnosti 1000 až 2000 km - auto zrejme nebolo šetrené;
  výsledok: doplatok za výmenu dielu a servisné práce
 • diagnostika zistí slabý tlak v 2 a 3 valci; v lepšom prípade to spôsobuje zostarnutá zapaľovacia sviečka, v horšom prípade odchádzajúce tesnenie hlavy valcov, do oleja sa dostáva voda - motor je časom značne znehodnotený
 • rovnakým spôsobom môžeme postupovaď a vyvodiť ďalšie závady na elektronike, závady na ABS a ESP, na motore, atď. 

V všetkých týchto prípadoch sa jedná o skryté alebo čiastočne sa prejavujúce závady, ktoré nemusí odhaliť ani asistent - mechanik počas previerky pri kúpe automobilu, pretože sa závady navonok neprajavia hneď. Zo skúseností vieme, že 80% predávaných jazdených automobilov ukrýva aspoň 3 skryté závady.

Unikátne prípady neserióznosti niektorých predajcov je nenamontovanie airbagu pri oprave búraného automobilu, kedy sa riadiaca jednotka automobilu oklame lacným elektronickým prvkom. Predajca tak ušetrí cca 1000,- EUR na jednotke airbagu, ale zákazníka to môže stáť život. S takýmto prípadom sme sa, bohužiaľ, stretli už osobne.

Zariadenia pre detekciu porúch nájdete v našom elektronickom obchode

Či je Váš automobil podporovaný, zistíte tu: autocar.wz.sk

 

 

 Obchodné oddelenie
(pracovné dni)

tel.: +421 902 20 70 50 email: info@autocar.wz.sk


Technická podpora
(nonstop 24/7/365)

email
info@autocar.wz.sk

TOPlist